Proč právě sandály? Jsme obchodní společnost, zaměřená  na nákup a prodej koženého zboží, zejména kožených páskových sandálů a pantoflí. Sandály jsou vyráběny převážně ručně, firmou, která má  již čtyřicetiletou tradici.


Jak jsme vlastně přišli na nápad nechat si  vyrábět právě tenhle druh zboží?

První myšlenka vznikla v létě roce 2010. Po 15 letech se mi rozpadly moje oblíbené sandály, Hodily se ke všemu a všude. Měla jsem ráda jejich pohodlí a jednoduchost. Nejen že se časem dokonale vytvarovaly podle nohou, ale hlavně se v nich nohy nikdy nepotily, spíš naopak, i v největších vedrech jejich kůže působila chladivě. Naprosto se lišily od všeho, co nosili všichni kolem.  Rozhodně jich nebyly plné regály a neměl je na noze každý.mjija2.jpg

Začala jsem shánět nové. Prošla jsem desítky prodejen, ale obyčejné placaté sandále, ušité z několika pásků kůže, jsem nikde nesehnala. Nenapadlo by mě, že něco takového se u nás zkrátka koupit nedá.

Na konci léta, kdesi na jihu Evropy jsem po dlouhém hledání konečně svoje sandále sehnala, ale v hlavě se mi v tu chvíli usadil nápad. Nápad postarat se, aby se tenhle skvělý druh bot konečně dostal i k nám. Za několik týdnů jsme na náš trh přinesli design, který vznikl už v dobách Ježíše, přežil všechny módní styly a dnes je ještě oblíbenější, než kdy dřív. Styl, který neuvěřitelným tempem prorazil cestu i k nám do Čech.

Původ prvních sandálů se datuje až k 4. tisíciletí před naším letopočtem, kdy byly oblíbenou obuví Faraonů.

Sandálů nám jsou schopni vyrobit kolem 40 modelů. V sezóně máme ve své stále nabídce zhruba 20 z nich, zbývající modely jsou k dispozici v našem výrobním katalogu. Ten vám na požádání zašleme a jsme schopni zhotovit vám z něj jakýkoliv model na zakázku. Cena zakázkových sandálů pak činní 1800,-Kč.

Dokážeme uspokojit i zákazníky s nadměrnými velikostmi. Vše po písemné či telefonické dohodě. 

Ve spolupráci s našim výrobcem tak nabízíme jak obuv pánskou, tak obuv dámskou, ale mnoho z modelů se vyrábí jako Unisex, vhodné pro muže i pro ženy. Na své si přijdou i ženy i zákazníci, kteří rádi nosí žabky, nebo obuv na šněrování kolem kotníků či snad až ke kolenům.

Uspokojíme i vyznavače klasických pantoflí, které lze využít jako vycházkovou obuv i jako obuv na doma. Každý model je svým způsobem originál. Výtečně se hodí nejen k současnému modernímu stylu, ale fantasticky ladí i s prvky afro, etno, hippies, emo, gothic a antiky.

Naše sandály jsou vyráběny z velbloudí kůže jsou několikanásobně pevnější a pružnější než jiné druhy kůží a ke všemu vyniká velice dlouhou životností. Velbloudí kůže se nedá tak snadno přetrhnout, prodřít, ošoupat nebo roztřepit. Vydrží dvakrát déle než kůže hovězí. Perfektně saje pot, na nohou neškrtí, nedře a noha v obuvi z velbloudí kůže nikdy nepálí. Naopak. Postupným nošením naprosto změkne, přizpůsobí se tvarům nohy a vy brzy získáte pocit, jako byste ani žádné boty na noze neměli. Velmi dobře naše obuv vyhovuje alergikům i lidem s kožními problémy nohou. Vzhledem k těmto vlastnostem a 100% přírodnímu materiálu, ze kterého je vyráběna, lze naši obuv v jistém slova smyslu i za zdravotní obuv. Každému z našich zákazníků rádi poskytneme důležité rady ohledně nošení naší obuvi, její údržbě i vlastnostech kůže. Při jejich nákupu je však naprosto nezbytné umět zvolit správnou velikost. Vhodným doplňkem sandálů jsou i kabelky, brašny, aktovky a batůžky ve stejném odstínu. U nás si vždy můžete vybrat ze široké nabídky tvarů, velikostí a provedení.

Pokud ke svým sandálům zvolíte vhodný tvar kabelky a doplníte jej o vkusný opasek ve stejném odstínu, garantuji vám, že již z dálky budete svými atypickými doplňky budit pozornost. Kožené opasky zhotovujeme ručně, dokážeme vyrobit potřebnou délku a kombinovat materiál, barevné provedení a sponu dle vašeho výběru.

V zimním období obohacujeme naši nabídku o výrobky z kožešin, kožichy, vesty, kožešinové přeložky, prstové rukavice, palčáky, ale i domácí obuv z kožešin a ovčí vlny. Jako novinku jsme v roce 2014 poprvé zařadili i teplé kožešinové válenky z pravé kůže.

Pro všechny, kteří by rádi někomu ze svých blízkých zakoupili cokoliv z naší nabídky jsou připraveny dárkové poukazy.  Za zmínku určitě stojí i naše výprodejové slevové akce, kde se celoročně nabízí mnoho produktů se slevou až 50%. Všem, kteří vlastní e-shop nebo kamennou prodejnu a rádi by svou nabídku zpestřili o jakékoliv z našeho zboží máme připravenu velmi zajímavou formu spolupráce.

Zákazníkům, kteří nemají možnost navštívit naši kamennou prodejnu, ale rádi by si naše zboží prohlédli a vyzkoušeli osobně, máme na stránkách www.faraon-sandals.cz pravidelně zveřejňovaný seznam historických prodejních akcí, na které jezdíme s dobovým stanem prodávat.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z našich produktů, model, velikost, nebo barvu, máme už jen jediné přání. Je jím vaše maximální spokojenost a spokojenost všech našich zákazníků, kteří si Faraon sandály vyzkouší, zamilují si je a rádi se budou do našeho obchodu znovu vracet.