Ovčí vlna

Ovčí vlnaOvčí vlna je nedocenitelným materiálem pro děti, alergiky i sportovce a nadšence outdoorových aktivit. Proč tomu tak je? Má totiž unikátní vlastnosti, které byste velmi obtížně hledali u syntetických materiálů.

Ovčí vlna je vzdušná a má přirozenou schopnost termoregulace - ovčí vlas má přirozenou schopnost reagovat na okolní teplotu a také se stahovat či roztahovat. Proto je ovčí vlna dobře prodyšná a schopná v zimě hřát a naopak v létě udržovat příjemnou teplotu pro vaše tělo.

Ovčí vlna si poradí s vlhkostí - oblečení a lůžkoviny z ovčí vlny dobře absorbují vlhkost, dokonce mohou vstřebat vodu v objemu více než 30% své hmotnosti. Vlhkosti se ovčí vlna sama snadno zbaví jakmile se opět dostane do suchého prostředí. Je proto oblíbeným společníkem veslařů a kanoistů při trénincích na vodě v chladném počasí.

Ovčí vlna dokonale izoluje od okolního chladu - proto je velmi oblíbeným a nejpoužívanějším materiálem na výrobu obuvi a oděvů v chladných severských zemích. 

Ovčí vlna chrání alergiky - bakterie, roztoči a další nepříjemné mikroorganismy mají v ovčí vlně těžký život. Její vlákna jsou obalena tukem lanolínem, který ovce právě před různými škodlivými mikroorganismy chrání. Díky lanolínu je ovčí vlna také antistatická - tedy odpuzuje prach. To vše z ní dělá často doporučovaný materiál zejména pro alergiky.

Ovčí vlna pomáhá při bolestech - lanolín působí pozitivně nejen na pokožku ale i přes ni. Nemusíte se však bát, pozitivním efektem přírodního vlno tuku je úleva při revmatických bolestech. Suché teplo, které ovčí vlna vytváří také díky schopnosti odvádět vlhkost, je blahodárné pro krevní oběh. Revmatici, osoby trpící migrénami nebo ledvinovými či gynekologickými obtížemi často užívají výrobky z ovčí vlny jako léčebnou terapii.

Ovčí vlna přináší pohodový spánek - lanolín je schopen zklidňovat podrážděnou pokožku, má dokonce omezené protizánětlivé účinky. Celkově pak působí vlastnosti ovčí vlny i na vnitřní napětí ve svalech a kloubech. Proto máte po spánku s ovčí vlnou v přikrývce, polštáři nebo povlaku příjemný pocit uvolnění.

Ovčí vlna je nenáročná na údržbu - vlákna vlny Merino mají na povrchu malé šupinky, které si poradí s běžnými nečistotami a usnadňují čištění. Celková pevnost, pružnost a odolnost ovčí vlny Vám ušetří hodně času a práce a zaručí, že výrobky dlouho vydrží. Ovčí vlna nezapachá, dobře se zbavuje vlhkosti a je odolná proti prodření. To z ní v kombinaci s pozitivními účinky na zdraví a spánek činí vyhledávaný materiál do postýlek a šatníků zejména malých dětí.

Ovčí vlna Merino má výborné tepelně a hydroregulační vlastnosti. Vždy se přizpůsobí vaší tělesné teplotě, příjemně hřeje, udržuje teplo, ale nohy se v ní ani v létě nepotí. Ovčí vlna pohlcuje vlhkost a přitom zůstává na dotyk suchá. Vlhkosti se při tom velmi snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být vlhké. Proto obuv, oděv a lůžkoviny z vlněné látky výborně pohlcují pot z těla a vlna se ho dokáže přirozeným způsobem zbavit do okolí.Umělé materiály ani jiné náhrady kůže a kožešin Vám nikdy tento komfort a pohodlí nezaručí, protože pouze přírodní materiál "dýchá" a tak přirozeně reguluje teplo a vlhkost.

Výrobky z ovčí vlny jsou vhodné především pro alergiky, protože odpuzují  prach, roztoče a bakterie. Ovčí vlna Merino je také velmi vhodná při revmatických či gynekologických problémech pro svou schopnost vytvářet suché teplo. Zlepšuje krevní oběh a současně zmenšujícímu napětí a bolest.