Faraon saldals - BOTY NA VĚČNOST
Úvod > Kůže

Kůže 

KŮŽE                                                                                                

Vlastnosti kůže :  
                                
Kůže je jedinečný přírodní materiál se spoustou vynikajících vlastností, které žádnými umělými procesy ani materiály nelze nahradit.
Kůže je neuvěřitelně pevná a při tom pružná, ohebná a přizpůsobivá. Čím déle výrobek z kůže nosíte, tím víc měkne a stává se  pružnější a ohebnější. Obuv z kůže vždy povolí ve velikosti, proto by nová měla být rozhodně trochu pevnější přes nárt i přes prsty, aby vám v ní  noha časem neklouzala.
Kůže je porézní ( prodyšná ) a  proto udržuje vaše nohy suché. V doteku s vaší pokožkou je příjemně chladivá. Stačí při tom jen několik vteřin a absorbuje teplotu vašeho těla a udrží jej v teple tak , jak to umělé materiály nikdy  nedokáží.
Kůže tmavne na slunci, takže počítejte s tím, že sandály ze světlých přírodních odstínů časem změní barvu.
Kůže namočením tvrdne a na jejím povrchu se mohou tvořit po zaschnutí skvrny. Proto je důležité  vědět, že použitím kvalitních ošetřujících krémů po jejím vyčištění opět zvláční, změkne a získá tmavší odstín


Druhy kůže :

podle původu :
telecí, vepřová, hovězí, koňská, kozí, skopová,  bůvolí, velbloudí

podle způsobu povrchové úpravy :

Hladká kůže - prodyšná, pružná kůže, může být matná i lesklá

Voskovaná kůže - prodyšná, odolná vůči vodě, hrubá na dotek

Leštěná kůže - jakostní hladká kůže, která byla vysoce vyleštěna a vypadá lehce vystínovaně.

Lakovaná kůže - klasická kůže upravená technologií lakování vinylem

                        prodyšná, velmi hladká, tmavá, vysoký lesk náchylná na mechanické chemické

                        poškození a vlivy mrazu a vody

Broušená kůže - kůže se speciálně upraveným povrchem prodyšná, na dotek hrubá,

                        drsná, často barvená do jiných odstínů, než je přirozená barva kůže

Semiš - prodyšná, hebký sametový povrch s delším vlasem, který při kontaktu zanechává viditelné

            stopy po zaschnutí tvrdne, pokud přijde do styku s vodou

 

Velbloudí kůže
Velbloudí kůže
V přírodním stavu má velbloudí kůže světle béžovou barvu, téměř do žluta. V mnoha zemích světa je používána k výrobě kabelek, peněženek a obuvi. Srst se zpracovává na výrobu kabátů, potahů na stoličky, k výrobě hudebních nástrojů a koberců. Značné kvality dosahuje velbloudí vlna.Vynikající, i když velmi tučné a husté je velbloudí mléko.Velbloudí maso, zejména z mladých velbloudů je považováno za největší lahůdku. V zemích, kde se velbloudí kůže zpracovává je velbloud chován ve velkých stádech jako v našich podmínkách např. skot. Stejně jako se u nás zpracovává hovězí maso, mléko, kůže, kopyta, rohy, apod., je v jižních zemích průmyslově zpracováván i tento sudokopytník.
 

Vlastnosti velbloudí kůže :
- zaručuje dlouholetou životnost
- ani po letech nošení se neshrne, nedrolí, neroztrhá, vlivem teploty a vlhka nepraská, ani se neláme.
- vědecky je dokázáno, že velbloudí kůže je dvojnásobně pevnější, než kůže hovězí
- je neuvěřitelně pružná a ohebná - velice rychle se přizpůsobí tvaru nohy, všem výstupkům a nerovnostem
- během několika dnů nošení změkne a stává se čím dál pohodlnější a přitažlivější
- stélka z velbloudí kůže se časem vyhladí do lesku a působí chladivě i v těch nejteplejších dnech
- je porézní ( prodyšná ) a proto neustále udržuje nohy suché. Úžasně saje a odvádí pot z chodidel, nohy nejsou vlhké a nejsou zdrojem tvorby plísní a nepříjemného zápachu
- pásky již po několika dnech nošení netlačí, neřežou, nedřou, neškrtí, nepálí na nohou ( vždy povolí po obvodu, proto by měly být při nákupu pevné přes nárt i přes prsty, aby v nich noha časem neklouzala )
- namočením tvrdne. Použitím kvalitních ošetřujících krémů však opět zvláční, změkne a získá tmavší odstín.

Mějte na paměti, že když je kůže vlhká, je velice tvárná a zvětšuje se snadno na objemu ! Záměrně tak lze pásky na sandálích až do požadované délky i zvětšovat. U mnoha modelů lze pásek kolem nártu zkrátit odstřižením, nebo jednoduchým proražením další dirky zkrátit příliš dlouhý řemínek.

Péče o kůži :

  POZOR !
- výrobky z kůže nikdy neperte v pračce
- nevkládejte je do sušičky a nesušte je v těsné blízkosti topných těles, ohně, fénu, žehličky ...
- k čištění skvrn na kůži nepoužívejte přípravky obsahující alkohol, benzin, terpentýn, vosk, ani rozpouštědla
- k opravám nepoužívejte vteřinová lepidla
- ke skladování nepoužívejte neprodyšný igelitový pytel, ale látkové nebo papírové obaly
- po vyzutí očistěte suchým hadříkem a ošetřete speciálním krémem. Odolnost proti vodě lze zvýšit použitím speciálních přípravků.
- větší nečistoty odstraňte měkkým vlhkým textilem, poté do sucha otřete. Ošetřete krémem na lak.
- lakované usně nesnáší nízké teploty (pod bod mrazu), obuv praská a láme se. Povrch je choulostivý na chemické vlivy a rozmáčení.

Pokyny ke správnému ošetření kožených výrobků :
Péče o kožené výrobky je mimořádně důležitá. Pokud nejsou řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a potu.
Pokud je výrobek zcela nový, není vhodné ho vystavovat přílišné zátěži, dokud není kůže alespoň částečně promaštěná. Doporučujeme výrobek ještě před prvním použitím promazat alespoň 2x, cca po 12 hodinách.
Starší výrobky: doporučuji nejdříve nečistoty odstranit mýdlem na kůži a poté ošetřit mastí nebo balzámem na kůži a to minimálně jedenkrát týdně, aby byla kůže měkká a vláčná.
Mějte na paměti, že když je kůže navlhlá, je velice tvárná, a získaný tvar se již nedá vrátit! Navlhlý nebo mokrý výrobek dejte do požadovaného tvaru, nechte proschnout a poté důkladně ošetřete mazáním.
Na výrobcích se mohou objevit menší vady nebo rozdíly v odstínu nebo dezénu kůže, což není chybou, ale zárukou pravého přírodního materiálu.
 


Grafické symboly:

Značení kůže 
 

RUČNĚ ŠITÉ KOŽENÉ SANDÁLY, PANTOFLE, ŽABKY, HIPPIES, GLADIÁTORKY, PÁNSKÁ A DÁMSKÁ OBUV NA DOMA, DÁMSKÉ SANDÁLE, PÁNSKÉ SANDÁLE, SANDÁLE Z HOVĚZÍ KŮŽE, SANDÁLE Z VELBLOUDÍ KŮŽE, KOŽENÉ SANDÁLE
Společnost FARAON sandals, s.r.o. zaměstnává výhradně zdravotně znevýhodněné občany. Jednatelka společnosti Gabriela Bělohlávková, jakožto i zakladatelka organizace (CHARITA A PRODEJ) navíc již několik let aktivně svou činností pomáhá nejen handicapovaným, ale i dětem z dětských domovů. Poděkování patří všem, kteří činnost organizace podporují, ať již zakoupením výrobků chráněných dílen a dětských domovů, nebo finančními a věcnými dary na adresy potřebných.

© 2011 - 2013 Faraon sandals | Chytré www stránky