Faraon saldals - BOTY NA VĚČNOST
Úvod > Časté dotazy

Časté dotazy01) Smí se FARAON sandály namočit?
Kontakt s čistou vodou jim nijak neublíží, pokud po té dodržíte pokyny uvedené v odkazu Péče o kůži

02) Roztáhnou se, pokud by mne někde po jejich zakoupení najednou začaly tlačit?
Naše sandály doporučujeme pořizovat tak, aby v době nákupu jejich řemínky trochu tlačily, protože brzy nošením povolí.

03) Jak mám o sandály pečovat, aby zůstaly vláčné a neztvrdly?

Pokud si vaše sandály chcete udržet dlouho vláčné a pružné, řiďte se našimi radami v odkazu Péče o kůži

04) Jak zjistit, která velikost je pro mne nejlepší?
Postupujte podle návodu v našem odkazu Jak nakupovat

05) Mám nestandardní tvar a velikost nohy. Mám možnost zakoupit si u vás odpovídající sandály?
Po předběžné dohodě lze za příplatek některé naše modely zhotovit i na zakázku přesně NA MÍRU vašich nohou. V takovém případě je ale nutná úhrada dohodnuté ceny před zahájením výroby. Podrobněji v našem odkazu Jak nakupovat

06) Mohu zakoupené zboží vyměnit za jinou velikost, nebo jiný model?
Ano. Pokud jej nepoužité zašlete spolu s dokladem o koupi v původním obalu zpět na adresu naší kamenné prodejny. Důležité je důvod a náhradní model nebo velikost. 

07) Doručené zboží mi nevyhovuje. Mohu jej vrátit? Dostanu zpět své peníze?
Pokud vám objednané zboží z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, můžete jej během 30-ti dnů po obdržení nenošené vrátit spolu s dokladem o koupi a s krátkým popisem důvodu vrácení zboží. Zpětné zaslání zboží je možné pouze v původním stavu a obalu bez známek užívání. Peníze Vám obratem vrátíme.

08) Lze si vaší obuv někde prohlédnout a vyzkoušet ?
Kromě naší kamenné prodejny v Českých Budějovicích v ulici Lidická, nás lze najít i v dobovém stanu na mnoha jarmarcích, městských slavnostech a výstavách, aktualizovaných na odkazu Kde nás najdete
a v kamenných prodejnách našich obchodních partnerů v našem odkazu  Partneři

09) Dodáváte vaše zboží i do velkoobchodu?
Ano, na požádání Vám rádi zašleme náš VOC. 

10) Může se stát, že objednané zboží nebude hned k dispozici?
Vzhledem k tomu, že se u většiny našeho zboží jedná o ruční práci, je výrobní kapacita značně množstevně i časově omezená. Společnost FARAON SANDALS nemůže proto zaručit, že objednané zboží bude v okamžiku objednání dostupné. V případě nedostupnosti zboží z objednávky lze však zajistit náhradu i jiným zbožím dle výběru zákazníka. Každý objednatel má právo být o průběhu vyřízení své objednávky včas informován a to způsobem, jaký si sám zvolí (telefon, email, SMS).  

 
11) Důležité rady - nepřehlédněte!

Vážení zákazníci,

jsme moc rádi, že jste si zakoupili sandály Faraon.

Naším jediným přáním je, abyste byli se svou novou obuví naprosto spokojeni a aby vám dlouho a co nejlépe sloužila.

Proto bychom vám rádi poskytli několik základních informací o vlastnostech materiálu, ze kterého jsou sandály Faraon vyrobeny, o změnách těchto vlastností i o způsobech, jak je můžete vy sami ovlivnit.

Sandály Faraon jsou ručně vyráběny z vysoce kvalitní velbloudí kůže.

Velbloudí kůže je dvojnásobně pevnější, než kůže hovězí a proto se nedá tak snadno roztrhnout, odřít a prošoupat. Ani po letech nošení se kůže pod chodidlem neshrne, neodrolí, nerozpáře, nerozlepí, a vlivem teploty nebo vlhka nepopraská, ani se neláme. Vysoká pevnost velbloudí kůže zaručuje její dlouholetou životnost.

Pevnost velbloudí kůže ale vyžaduje i nemalou míru trpělivosti, obzvláště v počátcích nošení této obuvi.

 

1. Nelekejte se toho, jak se na první moment tento materiál jeví tvrdý, neforemný a hrubý. Je to běžná vlastnost nové, nenošené kůže, která se velice rychle mění. Již během několika dnů nošení kůže změkne, přizpůsobí se všem tvarům vaší nohy i případným výstupkům a nerovnostem a pásky už po několika dnech nošení netlačí, neřežou, nedřou a neškrtí.

 

2. Pokud jsou vám pásky na nových sandálích natolik fest, že prstům chybí cca 0,5 cm aby dosáhly na přední švy a pata se zdá o tento rozměr delší, než je stélka obuvi, neznamená to, že je vám obuv malá. Mějte trpělivost několik minut a zkoušejte objem pásků povolit nošením. Uvolnění urychlíte obutými ponožkami a pro ještě větší úspěch můžete ponožky na nohou namočit. Po krátké době pásky zaručeně povolí a prsty na nohou dosáhnou k předním švům. Brzy se tak zbavíte pocitu, že je vám tato obuv krátká.

Mějte na paměti, že když je kůže vlhká, je velice tvárná a zvětšuje se snadno na objemu!

Každá kůže namočením tvrdne. Opětovné změknutí kůže docílíte vydatným promazáním jakýmkoliv mastným krémem. Nedoporučujeme používat oleje, protože ty zanechávají na kůži skvrny. Naopak mastný krém způsobí stejnoměrné mírné ztmavnutí kůže.

 

3. Pokud vás pásky nových sandálů zpočátku tlačí nebo řežou na nártu, přes prsty, kolem kotníku, palce, nebo kolem malíčku, věřte, že každou hodinou nošení tato obuv povolí na objemu, pásky změknou, prodlouží se a noha v nich se bude pohybovat mnohem volněji. Změknutí kůže urychlíte vydatným promazáním jakýmkoliv mastným krémem.

Velbloudí kůže se nikdy neroztáhne a nepovolí víc, než jí vy sami umožníte. Pokud tuto obuv nebudou roztahovat nazuté ponožky, nebo někdo, kdo má nohu širší než vy, nikdy nezískají větší objem, než má vaše noha.

Sandály faraon nikdy nebudou působit ,,rozšmatlaně“ a vytahaně.

 

4. Pokud máte příliš štíhlou nohu, nárt, či kotník,  lze u některých modelů volný řemínek kolem kotníku a přes nárt jednoduchým proražením další dirky víc utáhnout, nebo jej lze jednoduše zkrátit odstřižením. Většina pásků na sandálích je vyrobena z jednoduché řezané kůže, která není prošívaná, ani lepená, takže jejich zastřižením, či oříznutím neztrácí na kvalitě.

Velbloudí kůže je velice porézní ( prodyšná ) a proto neustále udržuje nohy suché. Úžasně saje pot a odvádí jej z chodidel a zabraňuje tak zápachu i tvorbě plísní. Stélka sandálů se časem vyhladí do lesku a pak působí chladivě i v těch nejteplejších dnech. Obuv doporučujeme pravidelně omýt mýdlem a čistou vodou a po té důkladně promazat.

Čím déle a častěji je obuv z velbloudí kůže nošena, tím se stává měkčí, pohodlnější, hezčí a přitažlivější.

Postupně na mnoha místech mění odstín a získává tak nenapodobitelnou patinu.

Přejeme vám dlouhá léta spokojeného nošení a v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 


 

 

 Pokud budete mít nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

 Váš nový dotaz:

Váš email:
Váš dotaz:
RUČNĚ ŠITÉ KOŽENÉ SANDÁLY, PANTOFLE, ŽABKY, HIPPIES, GLADIÁTORKY, PÁNSKÁ A DÁMSKÁ OBUV NA DOMA, DÁMSKÉ SANDÁLE, PÁNSKÉ SANDÁLE, SANDÁLE Z HOVĚZÍ KŮŽE, SANDÁLE Z VELBLOUDÍ KŮŽE, KOŽENÉ SANDÁLE
Společnost FARAON sandals, s.r.o. zaměstnává výhradně zdravotně znevýhodněné občany. Jednatelka společnosti Gabriela Bělohlávková, jakožto i zakladatelka organizace (CHARITA A PRODEJ) navíc již několik let aktivně svou činností pomáhá nejen handicapovaným, ale i dětem z dětských domovů. Poděkování patří všem, kteří činnost organizace podporují, ať již zakoupením výrobků chráněných dílen a dětských domovů, nebo finančními a věcnými dary na adresy potřebných.

© 2011 - 2013 Faraon sandals | Chytré www stránky