Faraon saldals - BOTY NA VĚČNOST
Úvod > Kůže, péče o kůži

Kůže, péče o kůžiVlastnosti kůže :

Kůže je jedinečný přírodní materiál se spoustou vynikajících vlastností, které žádnými umělými procesy ani materiály nelze nahradit. Kůže je neuvěřitelně pevná a při tom pružná, ohebná a přizpůsobivá. Čím déle výrobek z kůže nosíte, tím víc měkne a stává se pružnější a ohebnější. Obuv z kůže vždy povolí ve velikosti, proto by nová měla být rozhodně trochu pevnější přes nárt i přes prsty, aby vám v ní noha časem neklouzala. Kůže je porézní ( prodyšná ) a proto udržuje vaše nohy suché. V doteku s vaší pokožkou je příjemně chladivá. Stačí při tom jen několik vteřin a absorbuje teplotu vašeho těla a udrží jej v teple tak , jak to umělé materiály nikdy nedokáží. Kůže tmavne na slunci, takže počítejte s tím, že sandály ze světlých přírodních odstínů časem změní barvu. Kůže namočením tvrdne a na jejím povrchu se mohou tvořit po zaschnutí skvrny. Proto je důležité vědět, že použitím kvalitních ošetřujících krémů po jejím vyčištění opět zvláční, změkne a získá tmavší odstín


Druhy kůže :

Podle původu :
telecí, vepřová, hovězí, koňská, kozí, skopová, bůvolí, velbloudíPodle způsobu povrchové úpravy:

Hladká kůže - prodyšná, pružná kůže, může být matná i lesklá.
Voskovaná kůže - prodyšná, odolná vůči vodě, hrubá na dotek. 
Leštěná kůže - jakostní hladká kůže, která byla vysoce vyleštěna a vypadá lehce vystínovaně.
Lakovaná kůže - klasická kůže upravená technologií lakování vinylem, prodyšná, velmi hladká, tmavá, vysoký lesk, náchylná na mechanické i chemické poškození a vlivy mrazu a vody.  
Broušená kůže - kůže se speciálně upraveným povrchem, prodyšná, na dotek hrubá, drsná, často barvená do jiných odstínů, než je přirozená barva kůže.  
Semiš - prodyšná, hebký sametový povrch s delším vlasem, který při kontaktu zanechává viditelné stopy po zaschnutí tvrdne, pokud přijde do styku s vodou .


Grafické symboly :

 

 kůže 
syntetický materiál 
kůže se syntetickým nástřikem 
textil 
zateplení 


 

 

RUČNĚ ŠITÉ KOŽENÉ SANDÁLY, PANTOFLE, ŽABKY, HIPPIES, GLADIÁTORKY, PÁNSKÁ A DÁMSKÁ OBUV NA DOMA, DÁMSKÉ SANDÁLE, PÁNSKÉ SANDÁLE, SANDÁLE Z HOVĚZÍ KŮŽE, SANDÁLE Z VELBLOUDÍ KŮŽE, KOŽENÉ SANDÁLE
Společnost FARAON sandals, s.r.o. zaměstnává výhradně zdravotně znevýhodněné občany. Jednatelka společnosti Gabriela Bělohlávková, jakožto i zakladatelka organizace (CHARITA A PRODEJ) navíc již několik let aktivně svou činností pomáhá nejen handicapovaným, ale i dětem z dětských domovů. Poděkování patří všem, kteří činnost organizace podporují, ať již zakoupením výrobků chráněných dílen a dětských domovů, nebo finančními a věcnými dary na adresy potřebných.

© 2011 - 2013 Faraon sandals | Chytré www stránky